Włosy – co kupić, żeby im i tobie miło się żyło?

Jeśli myślisz, że szampon i odżywka wystarczą w zupełności do pełnej, kompleksowej pielęgnacji włosów – jesteś w błędzie. Włosy potrzebują kompletu witamin i składników, które zapewnią im witalność, ochronę i regenerację. Nasz styl życia również wymusza na nas to, w jaki sposób pielęgnujemy pukle. Życie w biegu i pośpiechu wyklucza pewne rytuały pielęgnacyjne. Nie powinnaś jednak sądzić, ze skoro nie masz czasu, by poświęcić włosom odpowiednio dużo uwagi, to w ogóle nie powinnaś tego robić. Istnieją produkty do włosów, które pielęgnują włosy dosłownie w chwilę. Przedstawiamy listę kosmetyków, o których powinnaś pomyśleć, gdy następnym razem wybierzesz się na zakupy do drogerii.

wlosy-51. Mgiełka w sprayu do włosów

Genialny produkt, który jest lekki, delikatny i nie obciąża pukli. Można go stosować o każdej porze dnia, zabrać do torebki i używać tak często, jak tego potrzeba. Mgiełki do włosów mają różną postać. Mogą być to produkty oparte wyłącznie na naturalnych składnikach, ziołach, olejkach, dwufazowe, roślinne. Mgiełkę dobieraj do faktycznych potrzeb włosów.

2. Suchy szampon do włosów

Przydaje się idealnie, kiedy nie mamy czasu umyć włosów, a chcemy zapewnić im świeżość, objętość i ładny wygląd. To ulubiony kosmetyk młodych mam i osób, które są wiecznie w drodze. Obecnie na rynku jest wiele suchych szamponów do włosów. Najlepiej wybierać te, które zawierają dodatkowe składniki, wspomagające pielęgnację kosmyków. Dobry suchy szampon może zawierać witaminy, olejki, wyciągi ziołowe (np. ze skrzypu).

3. Olejek do włosów

Tylko ten kosmetyk potrafi w pełni zregenerować włosy, zapewniając im świetny wygląd i witalność niemal od zaraz. Wiele kobiet stosuje olejek przed układaniem fryzury oraz przed suszeniem włosów – aby zabezpieczyć pukle przed gorącem. Olejek ochrania też włosy przed toksynami i zanieczyszczeniami, a nałożony na same końce włosów zadziała niczym serum na zniszczone końcówki.