Mały, lecz mocarny: olejek do włosów Biosilk Maracuja Oil

To tylko 15 ml olejku do włosów zamkniętego w plastikowej buteleczce z niewielką nakrętką. Czy taki produkt wystarczy na, chociażby miesiąc używania? Okazuje się, że tak!

biosilk-maracuja-olejOlejek Biosilk jest bardzo wydajny, ponieważ wystarczy 1- 2 krople nałożone na końcówki włosów, lub na całe pukle – od połowy ich długości, czyli mniej więcej od linii ucha). Takie dawkowanie zagwarantuje nam, że będziemy mogły cieszyć się olejkiem miesiąc, a nawet dłużej – w zależności od stanu i kondycji naszych włosów.

Firma Biosilk zasłynęła wydanym wcześniej płynnym jedwabiem do włosów (był on sprzedawany w równie małej, plastikowej butelce i zyskał uznanie kobiet). Biosilk Maracuja Oil ma szansę przebić „jedwabny” kosmetyk przede wszystkim dlatego, że zawiera duże stężenie naturalnego olejku z marakui.

Olej z marakui jest niezastąpionym specyfikiem do walki z oznakami starzenia się skóry i włosów. W tym zakresie przewyższa nawet olej arganowy, ponieważ ma dwukrotnie większy potencjał antyutleniający. Olejek z marakui obfituje w bioflawonoidy, karotenoidy i nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega – 6. Z tego względu uznany jest za broń do walki z wolnymi rodnikami, których nadmiar w organizmie przyczynia się do stopniowego niszczenia wszelkich komórek, w tym również skóry oraz włosów. Olej z marakui zawiera również witaminy A, C, K, E, które przyczyniają się do wzmacniania i kondycjonowania włosów, zapobiegając ich niszczeniu i wypadaniu. Biosilk Maracuja Oil nawilża włosy i dogłębnie je regeneruje. Produkt wzbogacono o płynny jedwab, który zapewni włosom blask, miękkość i ochroni przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych oraz urazami mechanicznymi (szarpanie, intensywne szczotkowanie i naciąganie przy upinaniu włosów). Płynny jedwab dobrze kondycjonuje włosy i ułatwia ułożenie fryzury oraz rozczesanie włosów po myciu. Biosilk Maracuja Oil zawiera również wyciąg z komosy ryżowej, który dodatkowo odmładza i odżywia włosy, ze względu na wysokie stężenie minerałów i flawonoidów skutecznie spowalniających procesy starzenia się skóry.

Biosilk Maracuja Oil polecany jest włosom suchym, zniszczonym, wymagającym regeneracji i poddawanym często zabiegom fryzjerskim.

Użycia olejku jest bardzo łatwe: kroplę lub dwie należy rozprowadzić na suchych, lub wilgotnych włosach, nie spłukiwać. Można go stosować na same końcówki włosów, nawet kilka razy w ciągu dnia. Olejek kusi przystępną ceną i dobrze skomponowanym składem.