Kusząca, różowa i z olejkiem- dwufazowa odżywka Gliss Kur Ultimate Color Bi- Phase

O włosy farbowane, zniszczone amoniakiem i przesuszone należy szczególnie dbać. Na rynku pojawiło się wiele produktów, zawierających naturalne olejki, które nie mają sobie równych, jeśli chodzi o skuteczne odżywienie włosów i głęboką regenerację.

piekne-wlosy.jpgRóżowa, dwufazowa odżywka Gliss Kur Ultimate Color Bi- Phase przykuwa wzrok już na półce w drogerii. Wyróżnia się kolorem i ciekawym wyglądem – w przezroczystej butelce z atomizerem o pojemność 100 ml wyraźnie widać oddzielające się dwie fazy kosmetyku. Lżejsza jest jasna i pływa po powierzchni, jest ona bardziej „oleista” niż druga faza- różowa- spoczywająca na dnie produktu. Aby użyć odżywki, należy ja wstrząsnąć tak, aby obydwie fazy preparatu połączyły się. Następnie wystarczy rozpylić odżywkę na włosach (suchych, jako wzmocnienie codziennej pielęgnacji, lub wilgotnych, aby ułatwić wniknięcie pielęgnującym substancjom w głąb włosa).

Dwufazowe odżywki są bardzo lekkimi produktami, które zachwycają łatwością użycia oraz wydajnością. Są bardzo dobrym uzupełnieniem innych preparatów pielęgnacyjnych. Gliss Kur Ultimate Color Bi- Phase zawiera opracowaną specjalnie z myślą o włosach farbowanych technologię 3D – Colour – Luminance, która – według opisów producenta – ma za zadanie natychmiast ożywić i wzmocnić blask oraz kolor włosów farbowanych. Działanie technologi wspomagane jest przez naturalny olejek z pestek moreli. Nie jest go wiele w produkcie, stanowi uzupełnienie silikonów i- niejako- kontrapunkt do dużej ilości alkoholu w składzie. Szkoda, że poskąpiono go w odżywce, ponieważ olej z pestek moreli świetnie nadaje się do pielęgnacji włosów farbowanych. Zawiera dużo dobrych kwasów tłuszczowych, dbających o poprawność procesów zachodzących w komórkach i zwalczających wolne rodniki. Olejek z moreli ma właściwości nawilżające, wnika do wnętrza włosów i nie pozostawia na nich tłustej warstwy, a więc nie obciąża ich. Olej zawiera ponadto witaminy: A, B, E, które dbają o piękno i dobrą kondycję włosów wzmacniając pukle.

Gliss Kur Ultimate Color Bi- Phase dobrze odnajdzie się jako produkt kondycjonujący włosy podczas codziennej stylizacji. Do regeneracji włosów farbowanych zalecalibyśmy jednak produkty z wyższą zawartością naturalnych olejków.