Suche i osłabione włosy? Skorzystaj z tych porad.

wlosy.jpgRozdwojone końcówki, suche pasemka, podrażniona skóra głowy, zniszczone włosy. Jeżeli twoja fryzura też tak wygląda, to najwyższa pora skorzystać z niezawodnych porad włosomaniaczek. Sprawdź, jak dbać o włosy, z jakich kosmetyków zrezygnować i jakich akcesoriów fryzjerskich używać.

Po pierwsze, wyrzuć lakiery i pianki

Koniec z utrwalaniem fryzury lakierami i piankami. Dlaczego? Otóż produkty te zawierają wysuszające substancje, które poważnie osłabiają włosy; mogą także podrażnić skórę głowy. Włosy pod wpływem działania lakierów i pianek stają się sztywne oraz podatne na kruszenie i łamanie. Nie musisz przecież codziennie utrwalać fryzury. Wystarczy, że włosy wysuszysz na szczotce, a następnie spryskasz olejkiem kosmetycznym, który zdyscyplinuje pasemka. Zapamiętaj też, że szczotkowanie polakierowanych włosów jest bardzo nierozważne. Kosmyki mogą się łamać i puszyć; poza tym wyczesane resztki lakieru będą się zbierały na pasemkach.

Po drugie, prawidłowa stylizacja

Stylizacja na gorąco również niszczy i osłabia włosy. Dlatego ogranicz do minimum korzystanie z prostownicy, suszarki, lokówki i innych gadżetów fryzjerskich, które wytwarzają wysoką temperaturę. Stylizacja na gorąco wysusza pasemka, prowadzi do rozdwajania końcówek, sprawia, że włosy tracą naturalny blask. Jeżeli twoje włosy są zniszczone, nie upinaj ich, pielęgnuj delikatnymi kosmetykami i wypróbuj kilka prostych uczesań. Świetnie sprawdzi się zwykły warkocz, koński ogon lub koczek. Taką fryzurę spryskaj olejkiem kosmetycznym; zobaczysz, że będzie wyglądała świetnie.

Po trzecie, rozczesuj włosy zwykłym grzebieniem

Szczotka z włosia dzika i plastikowy Tangle Teezer mogą uszkodzić włosy. Jeżeli zauważyłaś, że twoje pasemka puszą i elektryzują się, a końcówki są rozdwojone, zapewne jest to sprawka tych gadżetów. Jak się okazuje, najlepszym grzebieniem do czesania zniszczonych włosów jest ten z szeroko rozstawionymi ząbkami. Wybierz taki, który wykonany jest z jednego kawałka tworzywa i nie ma żadnych wystających elementów łączących ząbki i rączkę.

Po czwarte, podcinaj włosy

Długie, gęste i ze zniszczonymi końcówkami. Wiele dziewczyn ma takie włosy. Wniosek? O wiele lepiej jest regularnie podcinać pasemka niż zapuszczać je i przejmować się ich złą kondycję. Poproś fryzjerkę, aby użyła gorących nożyczek, które doskonale poradzą sobie z uszkodzonymi końcówkami. Mimo że podcinanie nie przyspiesza wzrostu włosów, to cała fryzura wygląda o wiele lepiej.