Ozdoby do włosów, które musisz mieć… niezależnie od wieku

Kiedy słyszysz hasło „ozdoby do włosów” wyobrażasz sobie zapewne brokatowe opaski do włosów, kolorowe gumki (najlepiej różowe), spinki z brokatem i z motywem hello kitty…i masz zamiar uciekać.

wlosy.jpgWcale nas to nie dziwi. Jednak musisz pamiętać, że pod hasłem „ozdoba do włosów” może kryć się gadżet, który nie wygląda jak ze stoiska dla nastoletnich podlotków.

Rynek produktów do włosów obfituje w szereg akcesoriów do kosmyków, które nie tylko wyglądają rewelacyjnie, ale również pomagają szybko i sprawnie ułożyć świetną fryzurę. Dzięki nim szybko wykonasz najbardziej skomplikowane upięcia, a ponadto – ożywisz fryzurę i zapewnisz sobie oryginalny, niecodzienny wygląd. Szereg gadżetów i akcesoriów do włosów może nieraz uratować twój image – zwłaszcza w poranki, kiedy twoje pukle żadną siłą nie dają się ujarzmić. Przedstawiamy listę najciekawszych akcesoriów do włosów.

1. INVISIBOBBLE

Genialna gumka do włosów, która ich nie niszczy i trzyma w ryzach. Jest wykonana z plastiku, z domieszkami silikonów i ma kształt sprężynki (jeśli przychodzi wam do głowy kabel od słuchawki telefonicznej, to macie w pełni poprawne wyobrażenie). Gumka potrafi zdziałać cuda. Dzięki niej wyczarujesz nie tylko oryginalny, koński ogon, który nie naciąga i nie szarpie włosów, ale również oryginalne upięcia i koki, które sprawdzą się nawet na eleganckie wyjścia. Wystarczy owinąć ją wokół koka, aby wyglądał on nietypowo, oryginalnie i ładnie.

2. OPASKA DO WŁOSÓW

Nie mówimy o opasce w kolorach różu i wszystkich odcieniach brokatu. Mamy na myśli subtelne opaski do włosów, wysadzane perłami lub kamieniami. Uatrakcyjnią one każdą kreację i każdą fryzurę. Na co dzień można pokusić się o opaskę wykonaną ze sztucznego włosia i splecioną na kształt warkocza. Dzięki nim ujarzmisz fryzurę nawet wtedy, kiedy twoje włosy są wyjątkowo niesforne. W modzie są również opaski z motywem szkockiej kraty lub kultowej kratki burberry.

3. SPINKA DO WŁOSÓW

Odrzuć wyobrażenie o spince do włosów, którą znasz z dzieciństwa. Obecnie na rynku dostępne są spinki, wykonane z metalu (nawet srebra lub złota), wysadzane perłami lub drogocennymi kamieniami, oraz ich imitacji. Spinki, które pokryte są precyzyjnymi zdobieniami wykonanymi metodą sutasz, lub takie, które łączą w sobie motywy ręcznie robionej koronki z blaskiem różnorodnych kamieni. Takie spinki do włosów przyciągają uwagę i stają się oryginalną, unikatową biżuterią. Pięknie mienią się w wieczornym świetle świec. Dzięki takiej spince wyczarujesz oszałamiającą fryzurę… i to jednym, szybkim ruchem.