Fryzury na jesienną aurę. Jak się czesać, by ładnie wyglądać?

Deszcz, wiatr i wilgoć. Właśnie tak można opisać jesień, porę roku, której nie lubią włosomaniaczki. Dlaczego? Włosy są podatne na elektryzowanie i puszenie się, pasemka rozwiewa wiatr, a fryzura szybko się psuje. Zobacz, jak się czesać, aby cały czas wyglądać pięknie.

wlosy.jpgKlasyczny warkocz.

To najlepsza fryzura na jesienną pogodę. Warkocze były, są i na 100% będą modne. Możesz zaplatać je na czubku głowy, u jej podstawy lub wokół niej. Elegancko i ładnie będą wyglądały warkocze francuskie, duńskie, tzw. korony i niedbałe sploty. Kiedy już zapleciesz warkocza, delikatnie poluzuj pasemka, a niektóre kosmyki powyciągaj. W ten sposób fryzura będzie wyglądała nonszalancko i romantycznie. Warkocz z łatwością schowasz pod szalikiem lub czapką, a włosy nie będą ci przeszkadzały podczas wietrznej fryzury.

Koński ogon.

To fryzura, którą zrobisz w kilka sekund. Wystarczy zebrać włosy w dłoń i związać je gumką. Upięty wysoko, luźny, mocno ściągnięty lub niedbały. To, jak koński ogon będzie wyglądał, zależy tylko od ciebie. Do wiązania włosów zastosuj kolorowe frotki, wstążki lub inne gadżety. Wystające kosmyki podepnij wsuwkami. Do ozdoby kucyka możesz użyć popularnej w ostatnim sezonie złotej spinki w kształcie kółka lub trójkąta.

Styl messy.

Potargane, niby nieuczesane. Tak, to właśnie styl messy. Według wielu dziewczyn to najlepsze uczesanie na jesienne dni. Nie musisz się martwić, że wiatr popsuje ci fryzurę, a wilgotne powietrze spuszy pasemka. Jak zrobić fryzurę w stylu messy? W lekko wilgotne włosy wetrzyj niewielką ilość pianki, a następnie pasemka wysusz urządzeniem z dyfuzorem. Jeżeli chciałabyś mieć lekko pofalowaną fryzurę, przed snem włosy zwiąż w warkocz. Rankiem pasemka spryskaj mgiełką utrwalającą lub solą morską.

Elegancki koczek.

Koczek to kolejna prosta fryzura idealna na jesienną pogodę. Zrobisz ją w kilka minut, a efekt będzie genialny. Włosy zaplecione na czubku głowy możesz ozdobić warkoczem, małymi loczkami, kolorowymi spinkami lub diademem. Pamiętaj, aby pojedyncze kosmyki zabezpieczyć wsuwkami, a całość spryskać lakierem utrwalającym. Silny wiatr i deszcz nie popsują twojej nowej fryzury, a ty będziesz mogła otulić się ciepłym szalikiem.