Jakie produkty MUSISZ kupić swoim włosom?

Aby włosy rosły zdrowe i wyglądały pięknie, należy zapewnić im odpowiednie ku temu warunki. Podstawowym błędem, który robimy, kupując kosmetyki do włosów, to kierowanie się reklamą, opinią przyjaciółki (która przecież ma całkiem inne włosy) lub – o zgrozo – opakowaniem. Poniższy poradnik zawiera listę niezbędnych produktów, które powinnaś zakupić, aby cieszyć się zdrowymi, pięknymi włosami.

pielegnacja-wlosow.jpg1. SZAMPON I ODŻYWKA BEZ SLS

Łagodny szampon i dobrana do niego odżywka do włosów powinny być jak najmniej „chemiczne” i oparte o naturalne, bezpiecznie składniki, które nie uczulają, nie podrażniają skóry głowy i zapewniają jednocześnie oczyszczenie oraz pielęgnują włosy i – co ważniejsze – skórę głowy.

2. OLEJEK DO WŁOSÓW

Naturalne olejki lub specjalistyczne produkty, które zawierają odpowiednio dobrane i zbilansowane mieszanki olejków, to produkty, które jako jedyne wnikają do wnętrza pukli i są w stanie zregenerować i zabezpieczyć włosy. Zadziałają jak odżywka, preparat do stylizacji, preparat termoochronny i serum na końcówki. Olejki należy dobierać do porowatości włosów, czyi mówiąc najprościej – do stopnia ich zniszczenia. Należy jednak pamiętać, że nawet zdrowe, grube włosy potrzebują ochrony i pielęgnacji. Aby ich nie przeciążyć, warto sięgać po olejki wnikające typu kokosowy.

3. DREWNIANY GRZEBIEŃ O SZEROKIM ROZSTAWIE ZĘBÓW

Wilgotne włosy zaraz po myciu są najbardziej „czułe na dotyk”. Bardzo łatwo je zniszczyć i zakłócić ich strukturę już podczas szczotkowania wilgotnych kosmyków. Czesząc włosy plastikowym grzebieniem o ściśle przylegających ząbkach lub gęstą szczotką możesz je tylko poszarpać i połamać. Do czesania włosów wybieraj grzebień wykonany z naturalnych materiałów typu drewno, a do codziennego szczotkowania – łagodną szczotkę (może być drewniana lub plastikowa, ale wyposażona w miękkie, giętkie włoski typu tangle teezer).

4. DOBRA SUSZARKA

Pisząc „dobra” nie mamy wcale na myśli drogiej suszarki do włosów. Musi to być po prostu taki produkt, który nie emituje zbyt wysokiej temperatury i nie niszczy włosów. Idealna suszarka ma regulację temperatury i wyposażona jest w zimny nawiew.