Fryzurowy dress code, czyli jakie fryzury „zabierać” do pracy?

Fryzura to nieodłączna część ubioru. Piękne, długie włosy ozdobione okazałą, błyszczącą spinką wyglądają bardzo efektownie, ale czy nadają się do pracy lub na spotkanie biznesowe? Mamy świadomość tego, że istnieją normy w charakterze ubioru i niektórych strojów po prostu nie wypada nosić do biura. Mało kto zdaje sobie sprawę, że taki dress code dotyczy również… włosów.

wlosy.jpgJeśli co dzień nosisz żakiety i garsonki lub starasz się, aby twój strój do biura był stonowany i harmonijny, to zbyt strojna lub ekstrawagancka fryzura zaburzy cały twój wizerunek.

W życiu zawodowym rzadko możemy pozwolić sobie na niedbały, odważny look i niedbale zmierzwione włosy, zwłaszcza jeśli często uczestniczymy w spotkaniach biznesowych. Image na luzie zostaw raczej na spotkania integracyjne i wyjścia poza godzinami pracy. Jeśli w jakikolwiek sposób reprezentujesz firmę i masz kontakt z klientami, pamiętaj, że twój strój – w tym także fryzura – jest wizytówką firmy. Dbaj o to, by twoje pukle były zawsze czyste i wypielęgnowane, pozbawione odrostów i w dobrej kondycji. Zniszczone, zaniedbane włosy bardzo przykuwają uwagę.

Dbaj również o to, aby włosy były odpowiednio obcięte. Dobrze dobrana, najlepiej klasyczna fryzura, dobrana do kształtu twarzy i typu urody podkreśli urodę, jednocześnie nie przekraczając granicy dobrego smaku.

Pamiętaj, że zbyt swawolnie upięte, lub niedbale rozpuszczone włosy mogą być odebrane jako zakłócenie naszych kompetencji zawodowych. Dobrze dobrana fryzura powinna mieć dodatkowo odpowiedni kolor, który będzie współgrał z naturalną oprawą oczu i barwą tęczówki.

Jakie fryzury pasują zatem do pracy? Będą to wszelkiego rodzaju gładko upięte koki, klasyczny warkocz lub koński ogon. Staraj się również, aby ozdoby do włosów były odpowiednio dobrane do ubioru i nie były zbyt strojne: będą wówczas niepotrzebnie rozpraszały uwagę i zakłócały cały wizerunek. Jeśli masz gładkie włosy obcięte do ramion – możesz pozostawić je rozpuszczone, ale ułóż je tak, aby nie zasłaniały twarzy, ponieważ wyglądałoby to po prostu niechlujnie.

To już, wszystko. Życzymy sukcesów w pracy!