Co o farbowaniu włosów wiedzieć powinnaś?

Wiele dziewczyn sądzi, że farbowanie niszczy włosy. Pasemka są suche, końcówki rozdwajają się, a skóra głowy może być podrażniona. Zanim zmienisz kolor włosów, poznaj kilka najważniejszych spraw związanych z tym zabiegiem fryzjerskim. Przeczytaj ten tekst, a farbowanie włosów nie będzie ci już takie straszne.

wlosy.jpgFarbowanie niszczy włosy?

To zależy. Jeżeli zmieniasz kolor z czarnego na blond, możesz uszkodzić swoje pasemka. Stosowanie farb z wysokim stężeniem amoniaku również nie jest wskazane. Włosy są narażone na zniszczenia także wtedy, kiedy poddajesz je koloryzacji zbyt często. Oczywiście w prosty sposób możesz temu zaradzić. Czy na pewno musisz zmieniać kolor włosów co miesiąc? Wystarczy, że na odrosty zastosujesz specjalne spraye, które w kilka sekund poradzą sobie również z siwymi kosmykami. Do farbowania używaj preparatów ziołowych i płukanek rozjaśniających lub przyciemniających. Nie zmieniaj koloru włosów w radykalny sposób. Najbezpieczniej jest pofarbować jasne włosy na nieco ciemniejszy kolor.

Farbowanie podrażnia skórę głowy?

Jeżeli masz wrażliwą i delikatną skórę głowy, to farba do włosów może wywołać reakcje alergiczne. Dlatego dobieraj takie preparaty koloryzujące, które zawierają najniższe stężenie amoniaku i innych substancji wysuszających. Pamiętaj także o dokładnym umyciu głowy już po zakończeniu zabiegu. W ten sposób zmyjesz resztki farby, które mogłyby spowodować podrażnienia. Pamiętaj, aby do tego celu użyć delikatnego szamponu, dopasowanego to potrzeb twoich włosów. Jeżeli chcesz, możesz zafundować sobie kurację nawilżającą i odbudowującą. Wypróbuj olejki kosmetyczne, maseczki lub odżywki. Te naturalne kosmetyki z pewnością ci pomogą.

Farbowanie i stylizacja włosów

Podobno farbowanych włosów nie można stylizować na gorąco. Otóż jest w tym ziarnko prawdy. Jeżeli po zmianie koloru twoje pasemka są przesuszone i zniszczone, to prostowanie lub kręcenie jeszcze bardziej je uszkodzi. Składniki wysuszające zawarte w farbach w podobny sposób pogarszają kondycję włosów, co wysoka temperatura wytwarzana przez suszarkę lub prostownicę. Pasemka staną się łamliwe, spuszone i podatne na wypadanie. Co więc zrobić? Przed stylizacją stosuj kosmetyki termoochronne, z zawartością silikonów. One na pewno zapewnią twojej fryzurze piękny wygląd.