5 najczęściej zadawanych pytań o włosy

fakty-o-wlosach.jpgWokół pielęgnacji włosów narosło wiele mitów. Często powtarzane i zasłyszane gdzieś poglądy mogą kryć w sobie odrobinę prawdy, ale gdzie i jak zyskać przekonanie co do tego, które poglądy są prawdziwe, a które nie? Postanowiliśmy na zawsze rozwiać twoje wątpliwości i pytania dotyczące pielęgnacji włosów. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najpowszechniejsze, najbardziej nurtujące kobiety pytania. Odpowiadamy, czynimy sprostowania, obalamy mity, potwierdzamy fakty.

1. Częste szczotkowanie włosów przyspiesza ich wzrost

MIT. Zbyt częste, nadgorliwe szczotkowanie czupryny może jedynie powodować uszkodzenia łusek włosów i naruszyć ich delikatną strukturę. Jeśli dodatkowo posiadasz szczotkę lub grzebień o ostro zakończonych końcach – możesz dodatkowo podrażnić skórę głowy.

2. Naturalne olejki przeciążają i przetłuszczają włosy

MIT. Dobrze dobrany olejek, współgrający z porowatością włosów nie tylko ich nie przeciąży, ale niemal całkowicie wniknie do wnętrza, dogłębnie regenerując kosmyki. Olejki stanowią potężna broń w walce o piękne włosy. Co więcej – „naprawiają” i pielęgnują skórę głowy.

3. Latem należy stosować produkty do włosów, zawierające filtry

PRAWDA. Włosy wystawione na długotrwałe działanie promieni słonecznych stają się matowe, osłabione i bardzo szybko się wysuszają,. Słońce przyspiesza również efekty starzenia się skóry głowy i włosów. Stosowanie kosmetyków do włosów z filtrem to konieczność. Najlepiej sprawdzą się delikatne mgiełki w atomizerze, ogólnie dostępne na rynku, lub dobrze dobrany olejek do włosów.

4. Lakier do włosów, pasta modelująca i żel ochronią włosy przed chlorowaną wodą podczas wizyty na basenie

MIT. Kosmetyki do stylizacji włosów, w połączeniu z chlorem przyniesie katastroficzne skutki. Na rynku dostępne są specjalne preparaty, opracowane tak, by chroniły włosy przed chlorowaną wodą. Mają one duże stężenie prowitaminy B5, która nawilża i zmiękcza włosy.

5. Związywanie włosów gumką osłabia je i niszczy

TAK i NIE. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, aby nie związywać włosów zbyt mocno. Nie należy również spinać w koński ogon włosów mokrych, świeżo po myciu – w takim wypadku włosy z całą pewnością się osłabią. Na szczęście z pomocą przychodzą nam specjalne gumki do włosów, które nie obchodzą się z kosmykami tak brutalnie. Absolutnym hitem w tej dziedzinie są gumki w kształcie sprężynek, tzw. invisibobble. Są bezpieczne, bardzo elastyczne i gwarantują oryginalną fryzurę.

6. Częste mycie niszczy włosy

MIT. Dobrze dobrany szampon i odżywka nigdy nie powinny szkodzić włosom ani wysuszać ich. Gorzej, jeśli do pielęgnacji pukli używamy nieodpowiednich produktów. Jeśli twoje włosy wymagają codziennego mycia – dobierz do nich odpowiedni produkt i po prostu rób to.