Jak dbać o włosy jesienią? Cenne wskazówki i porady.

Niestety, jesień to nie najlepszy okres dla włosów i ich pielęgnacji. Chłodny wiatr, brak słońca, niskie temperatury, a także noszenie czapek i szalików negatywnie wpływa na kondycję pasemek. Włosy stają się matowe i suche, a do tego brak im objętości. Sprawdź, jak zadbać o fryzurę jesienią.

wlosy.jpgTrochę fizyki nie zaszkodzi.

Grube swetry zakładane przez głowę, czapki i szaliki. To jesienna zmora włosów. To przez nie pasemka elektryzują się i sterczą w różnych kierunkach. Co zrobić, aby temu zapobiec? Codziennie stosuj olejki do włosów, odżywki z jedwabiem lub maseczki z zawartością natłuszczających składników. Świetne efekty przyniesie także nałożenie kremu do rąk na włosy. Bardzo dobre rezultaty zapewni też stosowanie suszarki z funkcją jonizacji. Urządzenie to wytwarza jony o ładunku ujemnym, które mają działanie antystatyczne.

Jeśli wypadają włosy…

W okresie jesienno-zimowym każda z nas na pewno zaobserwowała wzmożone wypadanie włosów. Powód? Brak słońca, dieta uboga w witaminy i ogólne przemęczenie organizmu. Najwyższa pora, aby wzmocnić cebulki włosowe i porządnie zadbać o włosy. Stosuj odpowiednie kosmetyki, dietę wzbogać suplementami, rób masaż skóry głowy. Pomocne mogą okazać się skrzyp, cynk i biotyna. Zmień sposób szczotkowania włosów. Używaj szczotki z naturalnych materiałów lub grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami.

Włosy suche i zniszczone.

Jesienią włosy podatne są na przesuszenie i zniszczenie. Jeżeli często je prostujesz lub farbujesz, w jeszcze szybszym tempie ulegają uszkodzeniom. Pasemka stają się matowe, poziom wody i keratyny obniża się. W dodatku niekorzystnie na włosy i skórę głowy wpływa gorące i suche powietrze z kaloryferów. Jak zatem wypielęgnować włosy? Zastosuj maseczki głęboko nawilżające, odżywki wzmacniające i szampony dobrane do typu włosów. Taka kuracja z pewnością przywróci twoim pasemkom elastyczność i blask.

Fryzura bez objętości.

Brak witamin, noszenie czapki oraz porywisty wiatr sprawiają, że twoja fryzura nie ma objętości. Jeżeli zależy ci na tym, aby pasemka były sprężyste i uniesione przy nasadzie, przed każdą stylizacją stosuj pianki i lakiery utrwalające. Równie dobrym rozwiązaniem jest spryskanie włosów w ciągu dnia suchym szamponem. Jeżeli chcesz zapewnić swojej fryzurze jeszcze więcej objętości, to każdego dnia używaj odpowiednich akcesoriów. Włosy szczotkuj Tangle Teezer lub szczotką z naturalnego włosia. Równie dobrym rozwiązaniem jest szczotkowanie pasemek z głową opuszczoną do dołu.